Crouse-Hinds Champ® VMVS150/120 LX VMV Series Ballast Housing, High Pressure Sodium Lamp, 150 W, 120 VAC
VMVS150/120 LX MFG #: VMVS150/120 LX
Non-Stock Item
  • Country of Origin: MX
  • Dimensions: 11.56 in L x 10 in W x 7 in H
  • Lamp Type: High Pressure Sodium
  • Manufacturer Name: Eaton
  • NEMA Rating: NEMA 3/3R/4/4X/IP56/IP66
  • Series: VMV Series
  • Voltage Rating: 120 VAC
  • Wattage: 150 W